Hurda

Ankara Hurdacı

Ankara hurdacı firmaları, düzenli olarak hurda değeri taşıyan eşyaları ve materyalleri şehir genelinde toplarlar. Bu sayede hem toplanan hurda çeşitlerinin geri dönüşümlerine, hem de doğanın ve çevrenin korunmasına büyük katkı sağlanır.

Günümüzde hurdacılık en cazip iş kollarından birisidir. Buna bağlı olarak Ankara ilinde de hurdacılık konusunda çalışmalar yapan pek çok firma yer alır.

Gelişen teknolojiye de bağlı olarak, hurda çeşitlerinin geri dönüşümleri kolaylıkla yapılır. Hurda değeri taşıyan bu malzemeler ve materyaller toplandıktan sonra hurda tesislerinde geri dönüştürülmeye hazırlanır. Bu bağlamda hurdacılık sektörünün en mühim basamaklarından birisi de Ankara hurdacı firmalarıdır. Bizler de Avrupa Hurda olarak bu önemli basamaktaki görevlerimizi özenle gerçekleştirmekteyiz.

Demir Hurda Alımı

Hurdacılık sektöründe en çok rağbet gören hurda çeşitlerinden birisi, demir hurda alımı olmaktadır. Demir hurda çeşitleri arasında;

 • İnşaat demiri,
 • Su boruları,
 • Demir merdivenler,
 • Demir sanayi artıkları,
 • Kalorifer kazanı,
 • Kalorifer petekleri bulunmaktadır.

Ankara hurdacı olarak bunların her biri için alım gerçekleştirmekteyiz.

Bakır Hurda Alımı

Ankara ilinde bakır hurda alımı için pek çok farklı alandan yararlanılır. Bakır hurda çeşitleri arasında ise kazanlar, tencereler, klima boruları, radyatörler ve tel çeşitleri vardır. Hurda alanındaki bakır materyaller en çok kazandıran hurda türlerindendir.

Sarı Hurda Alımı

Sarı hurda, diğer adı ile sarı pirinç hurdaları olarak da bilinir. Bakır ile çinko karışımından oluşan pirinç hurdaları; su saatleri, bataryalar, vanalar ve radyatörler gibi malzemelerdir. Sarı hurda alımı için Ankara’da hizmet veren firmamıza başvurabilirsiniz.

Kablo Hurda Alımı

İyi kazanç sağlayan hurda faaliyetlerinden birisi de, kablo hurda alımı olmaktadır. Kablo hurdaları aynı zamanda en çok bulunan hurdalardandır. Makinelerden, elektrik kullanılan her alandan ve ev eşyaları gibi benzeri her yerden kablo hurdaları temin edilir.

Alüminyum Hurda Alımı

Çok tercih edilen hurda faaliyetlerinden birisi olan alüminyum hurda alımı için bütün sektörlerden yararlanılabilir. Alüminyum içecek kutuları, profil boru çeşitleri, tel çeşitleri, kartel blogları ve jantlardan her zaman için alüminyum hurdaları elde edilir.

Çinko Hurda Alımı

Ankara hurdacı firmalarının en çok gerçekleştirdiği işlemlerden birisi de, çinko hurda alımı seçeneğidir. Çinko hurdaları en çok çatı kaplamalarından elde edilir. Aynı zamanda cephe kaplamaları içerisinde de çinko hurdaları bulunur.

Kurşun Hurda Alımı

Günümüzde kurşun hurda alımı, genel olarak en çok sanayi tesislerinden, askeri alanlardan ve inşaat sektöründen olmaktadır. Kurşun hurdası çeşitleri ise şunlardır;

 • Boru kurşun,
 • Levha kurşun,
 • Külçe kurşun,
 • Kırkambar kurşun.

En değerli hurda çeşitlerinden birisi olan kurşun hurdaları, her zaman yüksek fiyatlar üzerinden işlem görür.

Krom Hurda Alımı

Doğada en çok bulunan maddelerden biriyle gerçekleştirilen krom hurda alımı faaliyetleri için pek çok alan kullanılır. Otomobil jantları, tencere çeşitleri, tavalar, kapı ve pencere çerçeveleri krom hurdasının en rahat elde edildiği yerlerdir. Krom hurdaları;

 • Külçe,
 • Profil,
 • Tel,
 • Levha olarak sınıflandırılır.

Fiyatları da bu sınıflandırmalar dikkate alınarak belirlenir.

Kağıt Hurda Alımı

Hurdacılık sektörünün en çok gelir elde edilen kollarından birisi, her zaman için kağıt hurda alımı olur. Çünkü bu tarz hurdalarher yerden çok rahat elde edilebilir. Dergi, gazete, kitap, broşür, karton bardaklar, ambalaj kutuları ve defterler kâğıt hurdalarını oluşturur.

Naylon Hurda Alımı

Geri dönüşüm sektörünün en değerli malzemelerinden birisi naylondur. Buna bağlı olarak naylon hurda alımı en çok rağbet gören faaliyetlerden olur. Sadece evlerinizden bile birçok naylon hurdası çıkabilir.

Plastik Hurda Alımı

Hurdacıların en çok işlem yaptığı kollardan bir diğeri de plastik hurda alımı alanıdır. Plastik hurda çeşitleri; bidonlar, yer altı su boruları, kanal boruları, deterjan kutuları, şampuan kutuları, sebze ve meyve kasaları gibi pek çok malzemeden oluşur.

Nikel Hurda Alımı

En değerli hurda çeşitlerinden olan nikel hurda alımı için birçok sektörden yararlanılır. Nikel hurdaları; otomobil sanayileri, fabrikalar ve imalat tesisleri gibi benzeri pek çok alandan temin edilebilir.

Sık Sorulan Sorular

Ankara Hurdacı İletişim Numaralarına Nereden Ulaşılabilir?

Ankara hurdacı firmalarından olan Avrupa Hurda’ya web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ankara İlinde Hurdacılık Yapan Firmalar Evlerden Hurda Alır mı?

Evet, Ankara ilinde hurdacılık işleri ile uğraşan, başta Ankara hurdacı olmak üzere çoğu firmalar evlerden hurda alımı yapmaktadır.

Ankara’da Faaliyet Gösteren Hurdacıların Aldığı Hurda Çeşitleri Nelerdir?

Ankara ilinde bulunan hurdacı firmaları, hurda değeri ve geri dönüşümü olan her çeşit hurdayı satın alır.

Ankara’da Hurda Satmak İçin Ne Yapmak Lazımdır?

Ankara ilinde ve çevresinde hurda satmak için bu alanda faaliyet gösteren firmalara başvurmak gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Sipariş Hemen Ara