Hurda

Hurda Çinko Alımı

Hurda çinko alımı özellikle ülkemizdeki gibi sanayisi son derece işleyen yerler için oldukça büyük bir fırsattır. Çünkü geri dönüştürülmüş hurda maddelerin tekrar kullanımı sayesinde birçok avantaj kazanabiliyoruz. Bu yüzden ülke olarak hurda çinko alımı yapan ve bunun gibi birçok geri dönüşüm maddesini toplayan şirketlere ihtiyacımız vardır. Avrupa Hurda olarak bizler de tam olarak bu iş için donatılmış bir aileyiz.

Sadece hurdacılar olarak değil, bütün dünya vatandaşları olarak geri dönüşümün önemini iyi bir şekilde kavramamız gerekiyor. İklim krizi gibi büyük çaplı endişelerin geri dönülemeyecek noktalarına ulaşmamıza çok az kaldı. Üstelik bu konu büyük küçük demeden her şekilde çözümün parçası olabileceğimiz bir konudur. Bundan ötürü çevreye zarar verebilecek ancak geri dönüştürüldüğünde yeniden üretilebilecek maddeler önem taşır. Bahsi geçen maddelerin geri dönüşüme girmesi son derece mühimdir.

Hurda maddelerin geri dönüşümü aynı zamanda bu maddelerin kullanıldığı sektörler için de yararlıdır. Geri dönüştürülebilen bu ham maddelerin üretilmesi hem kaynak hem de zaman anlamında oldukça götürüsü olan bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu maddelerin hurdalarının geri dönüşümü ile harcanan kaynak ve zamandan da tasarruf etmek mümkün bir hale gelmektedir. Şirketimiz de hurda çinko alımı ve geri dönüşümü işlemlerini yaparak, bu alanda hizmet veren sektörlere yardımcı oluyor.

Hurda Çinko Nasıl Anlaşılır?

Çinko, demir harici hurda metaller arasında bakır ve alüminyumun yanında en çok kullanılan üç metalden birisi olarak yer alıyor. Zaten saydığımız üç madde de demir ve çelik yapıların korozyon karşısındaki direncini arttırmak için kullanılmaktadır. Bunun dışında:

  • Döküm sanayinde,
  • Özel alaşımların üretiminde,
  • Otomotiv sanayinde,
  • Galvaniz işlemlerinde,
  • Nesnelerin parlatılmasında çinko kullanılabildiğini görebiliriz.

Çünkü çinko, bir ham madde olarak diğer maddelere göre son derece yumuşaktır ve eritilmesi de kolaydır. Anlayacağınız gibi çinkonun birçok sektörde birçok şekilde sık bir şekilde kullanımı mevcuttur. Bu da doğal olarak akla şu soruyu getiriyor; hurda çinko nasıl anlaşılır?

Yukarıda da anlattığımız gibi çinkonun kendisi özel alaşımlar ya da kullandığımız nesnelerin üretiminde kullanıldığı için elimizin altında saf bir halde bulunmazlar. Bir hurdanın içeriğinde çinko olup olmadığını anlamanın yolu hurdanın kendisine bakmaktır. Örneğin; piller, çinkonun bulunduğu nesnelerden birisidir. Bu yüzden kullanılamaz haline gelmiş pilleriniz içerisinde mutlaka hurda çinko da bulunur. Buna ek olarak:

  • Dam kaplamalarında,
  • Çatı oluklarında,
  • Basım ve sanat eşyaları içerisinde çinko bulunduğundan bu alanlardaki maddeleri de hurda çinko olarak değerlendirebilirsiniz.

Avrupa Hurda olarak müşterilerimizin hurda eşyalarını değerlendirme konusunda da yardımcı olmaktayız. Çatı oluk, rulo şeklinde sac ve eritilerek kalıp yapılmış çinko hurdaların tespitinde çalışanlarımız da son derece bilinçli hareket eder. Böylece “Hurda çinko nasıl anlaşılır?” konusunda da aklınızda hiçbir soru işareti kalmayacak. Şirketimiz, miktar anlamında az bulunan bir madde olsa dahi hurda çinko alımı noktasında sizlere gereken yardımı sağlayacaktır.

Hurda Çinko alımı Hakkında Merak Edilenler Neler?

Hurda Çinko Alımı Yapılırken Hurda Çinkoların Değeri Nasıl Belirlenir?

Çinko hurdalar çeşitlerine göre ayrıştırılarak, ağırlıkları oranında değerlendirilirler. Daha sonra güncel çinko hurda fiyatlarına göre hesaplamaları yapılır.

Hangi Tür Nesneler Hurda Olarak Alınıyor?

Kullanılamaz hale gelmiş, arızalı ya da atıl durumda olan ve içerisinde ham madde bulunduran her tür nesneyi hurda olarak almaktayız.

Hurda Çinko Alımı için Belirlenen Bir Ağırlık Sınırı Var mıdır?

Alınan hurdalar ağırlıkları ve miktarlarına göre değerlendirildiğinden ötürü alım aşamasında herhangi bir sınır gözetmiyoruz. Her miktar ve çeşit hurdanın alımı şirketimiz tarafından yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Sipariş Hemen Ara