Hurda

Hurda Sarı Alımı

Hurda sarı alımı yapan hurdacıların dikkat ettiği bazı unsurlar, sarı hurdanın önemini belirler. Örneğin, içeriğinde bulunan bakır, çinko ve pirinç yüzdesi en önemli detaydır. Alıcılar da bu orana dikkat ederek alım yapar ve fiyat belirler.

Biz de müşterilerimizden hurda alımı yaparken alım sürecine dair tüm aşamaları şeffaf şekilde aktararak bilgilendirme yapıyoruz.  Sarı hurdada fiyat konusunda en net bilgiyi verebilmek için gerekli tüm çalışmaları yapıp müşterimizin menfaatine göre hareket ediyoruz. Eğer hurda sarılı alımı konusunda en iyi hizmetten yararlanmak istiyorsanız Avrupa Hurda firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Sarı Hurda Nasıl Anlaşılır

Hurda sarı alımı süreci başlamadan önce bu türün ayırt edici özellikleri ön plana çıkıyor. Ayırt etmek için ise ürünün yapısını bilmek gerekiyor. Sarı hurda nasıl anlaşılır sorusunu yanıtlayabilmek için temel olarak pirinç alaşımı ile elde edilen ürünlerin renk tonlarına dikkat edilmelidir. Bu hurdalar farklı renk tonlarına göre sınıflandırılırlar.

Pirinç alaşımında bakır ve çinko karıştırılır. Rengi kızıl olan bakıra çinko eklenince ortaya sarı bir renk çıkar. Pirinç alaşımı elde etmek için kullanılan diğer elementler ise şöyledir:

  • Demir,
  • Kurşun,
  • Alüminyum,
  • Fosfor,
  • Kalay,
  • Nikel,

Pirinç alaşımı sarıdır ve hurdaya dönüştüğünde de sahip olduğu rengi korur. Bu da adının “sarı hurda” olmasının nedenidir.

Sarı Hurda Araiş Ms 70

Hurda türlerinin bazılarının sonlarında bir sayı yer alır. Bu sayı 58, 64 veya 70 olarak karşınıza çıkabilir ve hurdadaki bakır alaşımının yüzdesini belirtir. Sarı Hurda Araiş MS-70 türünde yüzde 70 bakır alaşımı bulunur. Bu da bu türün hurda sarı alımı yaparken en değerli hurdalardan biri olduğunun göstergesidir.

Eğer elinizdeki malzeme bu türse ise size fiyat verirken bunu dikkate alıyoruz. Tonajlı veya normal şekilde alınabilen Sarı Hurda Araiş MS-70, bakır oranının fazla olmasından ötürü piyasada en çok aranan, ihtiyaç duyulan ve revaçta olan sarı hurda türlerinden biri olarak bilinir.

Satmak istediğiniz malzeme bu türde ise güncel hurda fiyatlarını öğrenmek için bizi arayabilir ya da direkt görüşme talep edebilirsiniz.

Hurda Sarı Alımı Hakkında Merak Edilenler Neler?

Hurda Sarı Alımı Yaparken Hurdanın Değeri Nasıl Belirlenir?

Sarı hurda değerlemesinde en önemli etken maddenin içerisindeki alaşım yüzdesidir. Malzeme kalitesini gösteren bu detayla beraber miktar, konum, piyasadaki ihtiyaç durumu ve talep değeri de fiyatı belirler.

Hurda Olarak Kabul Edilen Malzemeler Hangileri?

Konut, iş yeri, inşaat, yıkım alanı gibi bölgelerde atıl durumda bulunan birçok malzeme olur. Bu malzemelerden demir, alüminyum, bakır, kablo, kağıt, plastik, ambalaj ve daha niceleri hurda olarak kabul edilir.

Sarı Hurda Neden Değerlidir?

En değerli sarı hurdalar bakır oranı en yüksek olan hurdalardır. Sarı Hurda Araiş MS-70 olarak bilinen malzeme, sonundaki sayı ile içerisindeki bakır oranını belirtir. Sayı ne kadar yüksek ise içerisindeki bakır da o kadar fazla olacağı için malzemenin değeri artar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Sipariş Hemen Ara