Hurda

Hurda Demir Alımı

Hurda demir alımı yapan yerler arasında konumlanarak, değerli müşterilerine güncel hurda borsası fiyatları ile hizmet sunar.

Demir, dayanıklılığı ile bilinen ve birçok sektörde ham madde olarak kullanılan en önemli elementlerden birisidir. Ayrıca demirin hurdası da neredeyse demir kadar işe yarar. Bu nedenle sektör içerisinde hurda demir alımı yapan çok sayıda firma bulunur. Avrupa Hurda firması olarak bizler de bu alanda üstün nitelikleri sahip hizmetler vermekteyiz.

Hurda demir alımı ticareti kapsamında sunduğumuz hizmetler hem dünyamızın geleceğine, hem ülke ekonomisine hem de müşterilerimizin bütçesine fayda sağlar. Çünkü kullanılamaz hale gelen demirin yeniden üretime kazandırılması çevreyi ve ekonomiyi iyileştirmektedir. Peki bu nasıl gerçekleşir:

 • Demir hurdaları yeniden üretilerek tasarruf sağlanır.
 • Tekrar piyasaya kazandırılan hurdalar çevreyi kirletmekten kurtarılmış olur.
 • Ham maddelerin yeniden üretilmesine yönelik ihtiyaçlar azalacaktır.
 • Elinde bulunan hurdaları satan kişiler kendi bütçelerine katkıda bulunacaklardır.

Eğer sizler de bu çarkın bir parçası olarak daha sürdürülebilir bir dünya yaratmak istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Hurda Demirin Alımı Ne Kadar?

Demir dünyada en çok bulunan dördüncü maddedir. Dolayısı ile yeryüzüne en çok çıkarılan maddelerden de bir tanesidir ve çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Fiyatları ise diğer madenlere göre daha uygundur. Bu yüzden inşaat, teknoloji, otomotiv, dekorasyon ve benzeri birçok sektörde kullanılır. Ek olarak, “Hurda demir alımı ne kadar?” sorusu da hurda demir ticareti yapılırken en çok karşılaşılan sorulardan bir tanesidir. Hurda demir alınırken fiyatlandırma demirin kalitesi, ağırlığı ve miktarına göre değişir. Bunun yanında hurda demirin hangi kategoride yer aldığı da fiyatlandırma konusunda önemli bir noktadır. Hurda demir çeşitleri ise şunlardır:

 • Ekstra hurda demir
 • DKP hurda demir
 • Hurda pik döküm demir
 • Hurda talaş demir
 • Karışık hurda demir

Yukarıdaki listede de görüldüğü gibi, fiyat aralığı farklı olan çok sayıda hurda çeşidi bulunur.

Hurda demirde fiyat alımı yapılırken özellikle kalite konusuna ayrıca dikkat edilmelidir. Çünkü kaliteli demir madeninin hurdası daha çok gelir elde etmek açısından önemli bir kriterdir. Bu sayede hem alıcı hem de satıcı taraf daha fazla para kazanabilir.

Hurda demir alımında fiyatlar sürekli güncellenir. Bu güncellemeler belirli zaman aralıklarında yapılır. Fiyat değişimleri ise Londra Metal Borsası’nın (LME) günlük olarak verdiği verilere göre hesaplanır. Bu yüzden hurda demir güncel fiyatları sürekli takip edilmelidir.

Hurda Demir Alan Yerler

Geri dönüşüm söz konusu olduğunda hurda demir alımı sektörün yapıtaşlarından birisidir. Bunun nedeni demir madeninin pek çok alan ve sektörde en çok kullanılan metallerden bir tanesi olmasıdır. Dünya genelinde üretilmiş olan metallerin yaklaşık % 95’i demir içermektedir. Hatta şu an bile çevrenize baktığınızda demir içeren birkaç ürüne rastlayabilirsiniz. Tüm bunlarla paralel olarak hurda demir alımı da diğer ham maddelere kıyasla daha çok talep görmektedir. Yani, sizler de elinizde bulunan demir hurdalara kolaylıkla talep bulabilirsiniz.

Hurda demir fiyatlandırması birkaç etken göz önünde bulundurularak yapılır. Bu etkenler şunlardır:

 • Alınacak ham maddenin miktarı
 • Ham maddenin türü
 • Kaç kilogram ham madde alınacağı
 • Ham maddenin kullanılabilirlik durumu

Ayrıca bu noktada fiyat konusunda farklılığa neden olacak bir diğer unsur ise hurdanın alınacağı bölgedir. Hurdanın alınacağı bölge uzaklaştıkça fiyatta farklılıklar oluşabilmektedir. Bu yüzden hurda demir ticareti yapmadan evvel firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi almanız gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Hurda Demir Alımlarında Hurdanın Değeri Nasıl Belirlenir?

Hurda demir alınırken her demir türüne aynı fiyat verilmez. Fiyatlandırma demirin türüne, kalitesine ve miktarına göre değişir.

Hurda Alımında Hurda Miktarı En Az Ne Kadar Olmalıdır?

Hurda alımlarında miktar ve kaliteye göre fiyat verildiği için alınacak hurdaların miktarı önemli değildir. Firmamız tarafından her miktarda hurda alımı yapılır.

Hurda Alımında Ödeme Nasıl Yapılır?

Hurda alımlarında ödeme ürün alındıktan hemen sonra nakit olarak gerçekleştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Sipariş Hemen Ara